AGDELMIX – Serwis AGD Rybnik

Naprawa płyt grzewczych

Home  >>  Naprawa płyt grzewczych

naprawa płyt grzewczych RybnikPłyta grzewcza to także bardzo ważny element w każdej kuchni. Oczywiście zastępczo można eksploatować kuchenki gazowe lub płyty indukcyjne (których naprawą także się zajmuję). W przypadku jednak kuchenek gazowych niestety wywierają one negatywny wpływ na stan techniczny naszych naczyń, które podczas gotowania traktowane są otwartym ogniem o wysokiej temperaturze, skutkiem czego mogą szybciej się zużywać. Zastosowanie płyty grzewczej eliminuje ten problem, choć trzeba tutaj nauczyć się ją obsługiwać, aby zapewnić sobie niskie koszty przygotowywania posiłków i bezawaryjną pracę.

Poprawna eksploatacja płyty grzewczej wymagać będzie wyrobienia sobie kilku nawyków, które wpłyną na mniejszy poziom zużywania się poszczególnych podzespołów płyty grzewczej, jak również pozwolą obniżyć nieco rachunki za energię elektryczną.

  • Nigdy nie powinniśmy utrzymywać płyty włączonej aż do samego końca gotowania. Tutaj przed końcem można śmiało płytę wyłączyć, a wysoka jej temperatura będzie się jeszcze przez jakiś czas utrzymywać, co pozwoli na dokończenie gotowania przy jednoczesnym, powolnym wychładzaniu płyty. Wpływa to na ograniczenie kosztów, oraz na wydłużenie czasu pracy poszczególnych grzałek.
  • Płytę grzewcza należy zawsze utrzymywać w czystości, co wpływa na prawidłowe jej nagrzewanie się.

Naprawa płyt grzewczych jest procesem dość wymagającym, może nie aż tak bardzo jak naprawa płyt indukcyjnych, niemniej jednak tutaj także mamy do czynienia z dość sporą ilością elektroniki, a co za tym idzie, koniecznością jest przeprowadzenie wnikliwej analizy uszkodzeń. Wymaga to oczywiście zabrania płyty na warsztat, gdzie będzie można dokonać pomiarów wszystkich podzespołów i stwierdzić czy naprawa jest realna i opłacalna.

Wszystkie naprawy płyt grzewczych przeprowadzane przez mnie objęte są tak samo jak w każdym innym przypadku gwarancją, dzięki czemu masz pewność, że płyta będzie działać przez długi jeszcze czas. Jeśli w trakcie trwania gwarancji, element naprawiany przeze mnie ulegnie uszkodzeniu, przeprowadzam ponowną naprawę na własny koszt .

W celu przeprowadzenia analizy uszkodzeń Twojej płyty grzewczej zadzwoń do mnie pod numer 694 143 697.
Ustalimy dogodny termin, w którym przyjadę i zajmę się naprawą Twojej płyty grzewczej, aby mogła posłużyć jeszcze przez długi czas.
Na terenie Rybnika dojazd do klienta GRATIS!