AGDELMIX – Serwis AGD Rybnik

Naprawa zmywarek

Home  >>  Naprawa zmywarek

naprawa zmywarek RybnikZmywarka to także jedno z tych urządzeń, które na dzień dzisiejszy jest wyjątkowo niezbędne w każdym domu a także w mieszkaniu. Przede wszystkim wpływa ona na znacznie ograniczenie zużycia wody niezbędnej do zmywania naczyń, a także realizuje ten proces o wiele lepiej i w pełni go automatyzuje, przez co też zostaje nam więcej czasu dal siebie.

Jednakże bardzo często może dojść do poważniejszych uszkodzeń zmywarek, wynikających zarówno z winy niewłaściwej eksploatacji, jak również z przyczyn zwykłego zużywania się poszczególnych podzespołów.

Aby wydłużyć znacznie czas bezawaryjnej eksploatacji zmywarki, warto przestrzegać poniższych reguł

  • Nowoczesne zmywarki posiadają dopływ wody umożliwiający doprowadzenie ciepłej wody. Warto z tego korzystać, gdyż w ten sposób ograniczymy zużycie zespołu grzejnego a jednocześnie obniżymy koszty eksploatacji zmywarki.
  • Co najmniej raz na miesiąc sprawdzać stan filtra i dysz wodnych śmigieł myjących. Z reguły każdy użytkownik wie jak czyścić filtr, ale nie każdy wie jak  i czy czyścić dysze śmigieł myjących a jeśli są one zatkane brudem to zmywarka źle myje. Same śmigła mogą nawet przestać się obracać. Dolne i górne śmigło myjące można odkręcić, a następnie igłą lub wykałaczką wydłubać brud z dysz, zaś resztki brudu które się cofną do środka, wyprowadzić na zewnątrz otworem centralnym poprzez odpowiednie przechylanie i potrząsanie śmigła.
  • W starszych zmywarkach uzupełniać sól w zasobniku  mimo stosowania tabletek trzy w jednym. Sól ta służy nie tylko do bieżącego zmiękczania wody, ale także do regeneracji filtra żywicznego wody wejściowej w związku z tym jej brak po jakimś czasie przyczyni się do jego degradacji.

Elementy zmywarek podlegające najczęstszym uszkodzeniom, kwalifikującym się do naprawy

  • Pompa spustowa wody
  • Programator czyli elektroniczny moduł sterujący.
  • Pompa myjąca
  • Czujnik obecności i klarowności wody
  • Grzałka

Wszystkie naprawy zmywarek realizowane przeze mnie są objęte gwarancją, dzięki której masz pewność, że po powrocie z naprawy przez długi czas nie będzie żadnych problemów z danym elementem.

W celu przeprowadzenia analizy uszkodzeń Twojej zmywarki zadzwoń do mnie pod numer 694 143 697.
Ustalimy dogodny termin, w którym przyjadę i zajmę się reanimacją Twojej zmywarki, aby mogła posłużyć jeszcze przez długi czas.
Na terenie Rybnika dojazd do klienta GRATIS!